[ Webhosting profitux.cz ]
20.5.2010
Darth Faderova smrt
aneb tak dlouho se cloumá s faderem nahoru a dolu, až se komplet posere

Kapitánův deník, den první, hvězdné datum 19.5.2010
Právě se mi splnila jedna z mých nejhorších obav. Galové se báli, že jim nebe spadne na hlavu, já měl zase vždycky neskutečné bobky z toho, že mi odejde konzole. A dneska si takhle míchám staré pecky od Black Sun Empire a State of Mind, zrovna trochu divočejší pasáž, nějaké to trhání faderem nahoru a dolů a najednou koukám že mi pravá strana nějak nehraje. Virtuální fader na půl žerdi a bez jakýchkoliv náznaků pohybu. No to mě vomej! Proboha...proboha...no tak přece PROBER SE FADERE!!! Nahoru, dolu, nahoru, dolu, nahoru, dolu..AAAAA...nahoru, dolu, nahoru...YES!!!! Ježíš mě asi miluje, uff...už se to hejbe...díky Bohu. A pro jistotu i Satanovi, že si to ještě protentokrát rozmyslel.

...o 10min později

K****!!!!! Proklínám tě fadere! Ze všech těch 70ti nebo kolikati aktivních prvků chcípneš zrovna ty!

...po rozdýchání počátečního šoku

Xponent už leží vedle mě bez života. A taky bez knobů a bez "čepiček" faderů. A vlastně bez celé horní desky. Vypadá teď trochu jinak. Jako malý uzlíček tištěných spojů a podivných hejblátek, smutně a zdrchaně. Asi podobně jako já. Já, co mezitím obepisuji všechny možné fóra co mě napadnou. Spousta hraní přede mnou a konzole v prachu. Baťa s dřevákama nemohl být víc v háji. Ta potvora ani nevysílá žádné MIDI signály, to prostě není možný. Snad to bude stačit vyčistit jako tehdy když to pravej pitch koupil od piva..

...o 2 hodiny později, s flaškou lihu v ruce

Nakupovat něco jako líh ve městě, které nijak moc neznáte, je docela opruz. Člověk by se potřeboval učit na zkoušky a místo toho je nucen lítat po městě a hledat. Ještě že o drogérce jsem věděl a úsměv sličné slečny za pultem aspoň trochu rozjasnil můj den. Kontaktol jsem sice zatím nesehnal, ale řekněme, že to bude další level. Nejdříve projde konzole zkouškou lihem. Situaci sice komplikuje poměrně nedostatečné technické zázemí na koleji, ale nakonec se očista daří, fader je v rámci možností pročištěn, vysušen a připraven k testu.

Neúspěšně...

Druhé kolo čištění však ukazuje malý pokrok. Neúplně vyschlý fader jeví známky života - vysílá MIDI. Přichází na řadu třetí čištění a tentokrát pořádně sušení - to učení bude přeci ještě třeba.

...stále den první, kolem půlnpci, aniž by ze skript ubylo větší množství přečtených stránek

Hurá na finální test. Dokonale vysušený fader vcházá na scénu na scénu a...NIC. Hořké zklamání střídá nezodpovědné nakapání lihu do faderu - a světe div se, opilý fader funguje! Sice ne tak jak by měl, ale čím víc v lihu je, tím víc se tváří, že by ještě někdy měl šlapat jako zamlada. S postupným schnutím jeho život ale zase pomalu utichá. Nemůžu si pomoct, ale vidím chybu v kontaktech. Zítřejší mise je jasná. Sehnat kontaktol. A pokud se ani s ním nedoberu výsledků, budu se muset plácnout přes kapsu a skočit si do servisu. Ani mě to neštve. Cokoliv, jen ať ta moje láska zase žije. Taky je docela fajn, že má český distributor m-audia jakousi neoficiální servisní pobočku v Brně, skoro hned u naší fakulty. Aspoň malé štěstí v té smůle.
Jako malý uzlíček tištěných spojů a podivných hejblátek, smutně a zdrchaně.
Jako malý uzlíček tištěných spojů a podivných hejblátek, smutně a zdrchaně.

Kapitánův deník, den druhý, hvězdné datum 20.5.2010

Kontakt s kontaktolem se ukázal jako zcela bezvýznamý. To by tenhle příběh asi skončil moc hladce a rychle. Teď jsem akorát lehčí o stovku, kterou jsem za něj nechal v TETĚ, a těžší o starosti se servisem. A nejen s ním. Rusáci se mstí. Vlastně spíš amíci, jimž patří platební systém SWREG, kerý využívá ruský label TAMP3CORDS na svém mp3 shopu. Blokace posledních peněz na mém účtu za objednávku která neproběhla člověku na náladě moc nepřidá. Zákaznický podpora je jako na potvoru samozřejmě hluchá. Kritická potřeba takticky se stáhnout na domovskou půdu plynoucí z náhlého nedostatku financí navíc drasticky redukuje čas využitelný k jednání se servisem. Je až neuvěřitelné, jak spolu vše najednou souvisí, když už se to najednou začne jedno po druhém hroutit. A to nemluvím o dalších věcech, které tímto nenadálým božím hněvem utrpí také. Práce, nebo třeba taky škola, jako by zrovna ta už neměla dost. Ale dost bylo nářků, raději se vyspím na next level po zítřejší celkem beznadějné zkoušce - servis.


Kapitánův deník, den třetí, hvězdné datum 21.5.2010

Za dobu své existence jsem se jako noční sůva naučil solidně nenávidět zvuk budíku, dneska bylo ale jeho použití nevyhnutelné. Krátké opáčko, na které jsem navíc získal čas, se ukázalo jako velmi cenné - sice jsem při počítání správných odpovědí prodělal málem tak 3x infarkt, ale nakonec se počty ukázaly jako příznivé. Pomyslnou laťku minima bodů ze zkoušky jsem pokořil, no prostě krása. Jezdit příští pátek na otočku jen na další termín zkoušky by bylo pěkně na prd, takhle si stačí zajít jen trochu vylepšit skóre na termín poslední. Posílen tímhle pocitem jsem dvakrát přešel silnici a vlezl do špinavých dveří pod oprýskanou cedulkou "MIDI Servis". Místo, na kterém jsem se objevil, bylo naprosto kouzelné. Rozlehlý kanclokumbál plný nejrůznější elektroniky, od komb, repráků a monitorů přes různé mixpulty, efektory, konzole až po oldschoolové sovětské oscilátory. Za tím vším čile pobíhali tři hi-tech dědci s vizáží vysloužilých rockových hvězd, na stará kolena obsypaných místo fanynek všemi druhy serepetiček určených k vrtání se v elektronice. Po maximálně pohodové domluvě jsem měl relativně jasno - jestli někdo dá moji plastovou krásku dohromady, budou to oni - za slovo vzatí kyberchirurgové. Teď už zbývá jen modlit za rychlou dopravu náhradních dílů. Škoda každého hraní, které bych musel odvolat...
.
.
.
[TO BE CONTINUED]