[ Webhosting profitux.cz ]
15.10.2009
RELEASE DIGEST: NZNV009
The Upbeats - Big Skeleton
NZNV009 Cover
NZNV009 CoverPo nedávné recenzi TREiových čerstvých beatů tu máme dalšího pána na holení, také z Nového Zélandu. On to vlastně není pán, ale spíš kostlivec, a pěkně velký. Big Skeleton je už v pořadí třetí album dvojky The Upbeats a přináší nám přes hodinu kvalitního poslechového materiálu.

"Do děje" nás uvádí ponuré intro, skřípání řetězů a gradující sidechainový nájezd. Jak zazní zmodulované "skeleton", není už pochyb o tom, že první skladba nese stejný název jako celé album. Následuje pořádně nabasovaný nášup, aby mohl být vzápětí zmírněn trackem druhým, Kai Ki Kai Kai, což je takové kraťoučké intermezzo s textem v pro mě neznámé hatmatilce v podání Cardze. Planet Earth, na níž se podíleli i State Of Mind, patří k rychlejším skladbám, ale mě moc nenadchla, přestože je nepochybně zajímavá. Po ní následuje Bones, klidná skladba, ve které krásně vyniká zpěv zatím nepříliš známého Neda Worboyse. Pokud někteří z Vás znají rockovou kapelu Placebo, možná si na ni vzpomeneu u intra dalšího kousku s názvem Bury Your Head, deepovější to věcičky s měkoučkou subbasou a taktéž solidní porcí vokálů. U klidnějších věcí ještě chvíli zůstaneme, Under The Sky je depresivní, melodičtěji založená věc s lehce zlámanějším beatem než je obvyklé, nicméně se nikam nehrne a nabízí se spíše k poslechu než k tanci. Následuje úchylárna Carousel, kterou dali The Upbeats dohromady s Kemem. Opět se jedná spíš o pomalejší věc, tentokrát ale s naprosto ujetým vokálem. Po ní budeme zpomalovat ještě více, ale tentokrát i co se BPM týče. Další kousek, Macabre, je totiž dubstep a nutno říci, že opravdu povedený. Ale aby se milovníci rychlejších beatů nezačali nudit, přes intro jako z nějakého oldschool hororu se dostáváme k The Unearthly, což je regulérní party roller, použítý i v teaseru na album (viz níže). Vypalovák Ghost Radio směle pokračuje v rychlém tempu další našláplou bassline s klasickým upbeaťáckým "chrčivým" vrškem. Jedenáctá skladba na albu, Noises, přichází s pompézním intrem, které nakonec vyústí do poměrně ponuré a depresivní záležitosti, jedné z dalších spíše poslechových věcí. Poté nás ale čeká další pecka, Laser Crypt, což je dílo do pořádného neuro setu jako stvořené, na albu bohužel poslední track svého druhu. The City That Sleeps vskutku dostála svého názvu, je to doslova uspávačka, pomalá a maximálně uklidňující. A nakonec poslední, čtrnáctá skladba nazvaná Through The Night, nás potěší překrásným hlasem novozélandské umělkyně Jess Chambers a neobvyklejším beatem.

Jak lze vidět, Jerem Glenn a Dylan Jones dali dohromady opět parádní kompilaci, ve které si vzhledem k její různorodosti určitě každý najde to své. Za sebe dávám palec nahoru, ačkoliv jsem předchozím albům The Upbeats moc nepropadl, Big Skeleton se mi líbil.Tracklisting:
01. The Upbeats - Big Skeleton
02. The Upbeats - Ki Ki Kai Kai feat. Cardz
03. The Upbeats & State Of Mind - Planet Earth
04. The Upbeats - Bones feat. Ned Worboys
05. The Upbeats - Bury Your Head
06. The Upbeats - Under The Sky
07. The Upbeats & Kemo - Carousel
08. The Upbeats - Macabre feat. Crushington
09. The Upbeats - The Unearthly
10. The Upbeats - Ghost Radio
11. The Upbeats - Noises
12. The Upbeats - Laser Crypt
13. The Upbeats - The City That Sleeps
14. The Upbeats - Through The Night feat. Jess Chambers