[ Webhosting profitux.cz ]
25.8.2009
Co nás čeká a nemine
Pomineme-li další konec světa, který nás údajně nemine léta páně 2012, tak nám zbude ještě pořádná dávka LPček a alb, kterými si čekání na apokalypsu můžeme zpříjemnit. Právě jim se bude věnovat tento článek.

Jelikož mi právě hraje do uší Metrikova nová deska ze stáje Viper Recordings, které se dost možná budu věnovat v některém z dalších postů RELEASE DIGESTu, začnu hadími novinkami.

LP s názvem Acts Of Mad Men do nás v průběhu září a října vpálí kanonýři Matrix & Futurebound v kolaboraci s Brookes Brothers, Nerem a dokonce i Edou Rushem & Opticalem. Projektily budou 4 placky o průměru 12", technicky "pokročilejší" jedinci si vše budou moci koupit na dvojcédéčku a nebo stáhnout digitálně.

Acts Of Mad Men

VPR020
01. Camo & Krooked vs. Body N Soul - The Reward
02. DC Breaks - Polar Bear

VPR021
01. Nero - Do You Wanna
02. Futurebound ft. Shock One - Tonic

VPR022
01. Sigma - Hi Top (Ed Rush & Optical Remix)
02. Furlonge - Task Master

VPR023
01. Brookes Brothers - Crackdown (Shock One Remix)
02. Metrik - Forward Approach

-----------------------------

Další pán na holení je Matt Gresham, řikající si Logistics. V pořadí již jeho třetí album s názvem Crash Bang Wallop! vyjde jak jinak než pod hlavičkou Hospital Records. Už 14.9. můžeme očekávat vypuštění vinylové verze čítající 8 tracků (viz. tracklist níže), o dva týdny později, tedy 28.9., spatří světlo světa i CD verze alba, která bude těžší o dalších 5 tracků.

Crash Bang Wallop!

01. Logistics - Warehouse
02. Logistics - Eastern Promise

03. Logistics - Salvation
04. Logistics - Platinum

05. Logistics - Transporter
06. Logistics - Murderation

07. Logistics - When It Rains It Pours
08. Logistics - Repetition

-----------------------------

Nastal čas mírně přitvrdit. Za naším dalším kandidátem se vypravíme až na Nový Zéland a ano - je to TREi! Ten chystá album s názvem Innuendo, se kterým mu pomáhají "sousedi" State of Mind, Dose a Teknik. Vyjde na labelu Samurai Music v podobě vinyl sampleru, LPčka čítajícího dvě desky, na CD a dokonce i digitálně. Tracklisting společně s release daty jednotlivých verzí čekujte níže.

Innuendo

NZLP002 (21.09.2009)

01. Trei feat Thomas Oliver - Lead Me On
02. Trei - No Vacancy
03. Trei feat Lisa Tomlins - Still Remains
04. Trei & Teknik - Sleepless

NZLP002CD (24.09.2009)

01. Trei - Innuendo
02. Trei - Shame
03. Trei - Coldfront
04. Trei feat Southern Soul - Push
05. Trei feat Thomas Oliver - Lead Me On
06. Trei - No Vacancy
07. Trei & Dose - The Other Part Of Me
08. Trei - F Wave (Interlude)
09. Trei & Teknik - Sleepless
10. Trei & State Of MInd - Thunder Biscuit
11. Trei feat Lisa Tomlins - Still Remains
12. Trei - Day Away
13. Trei feat Thomas Oliver - Lead Me On Dub Version (pouze DD)

NZLP002S (12.10.2009)

01. Trei & State Of Mind - Thunder Biscuit
02. Trei - Innuendo

-----------------------------

Také další TREiovi krajané, The Upbeats, nezahálejí a pracují na albu s názvem Big Skeleton, které pravděpodobně vyjde na jejich vlastním labelu NonVogue. Kompilace bude k mání opět ve více verzích, na "asfaltu" i na malé lesklé placičce. Datum vydání je prozatím stanoveno na září. Tracklist leskle-placičkovité verze najdete zde (pořadí tracků ale není podloženo):

Big Skeleton

01. Ki Ki Kai Kai (feat. Cardz)
02. Planet Earth (feat State Of Mind)
03. Bones (feat Ned Worboys)
04. Bury Your Head
05. Under The Sky
06. Carousel (feat. Kemo)
07. Macabre (feat. Crushington)
08. The Unearthly
09. Ghost Radio
10. Noises
11. Laser Crypt
12. The City That Sleeps
13. Through The Night (feat. Jess Chambers)

-----------------------------

Pokud se na mapě přesuneme pěkný kus na severozápad, dostaneme se do Maďarska, domova to talentovaného producenta Jadea. Album má hotové, chybí mu už jen jméno. Co nevidět se budeme moci navnadit vinyl samplerem, na celém albu si smlsneme až v září. Krom CD verze budou samozřejmě k dispozici i placky - LP čítající 4 desky, to vše vyjde na labelu Citrus Recordings. Krom samotného Jadea se na albu podepsaly jména jako Mindscape, Black Sun Empire, Icicle, Axiom, Matt-U a další. Tracklist vinylových verzí zatím bezjmenného alba je zde:

Vinyl Sampler 1x12"
01. Jade - My World
02. Jade - Cryptic (Phace Remix)

Vinyl LP 4x12"
01. Jade - No Cure
02. Jade - My World (Icicle Remix)
03. Jade & Mindscape - Banshee
04. Jade & Matt U - Moblaw
05. Jade Feat. Rymetyme - Venom
06. Black Sun Empire - Stasis (Jade Remix)
07. Jade & Axiom - Midnight Crusher
08. Jade - Forged Reality

-----------------------------

Další odstaveček věnuji zatím ještě nepojmenovanému albu, které chystá mladý label Sonorous Music. Na kompilaci se podílejí jména jako Mixmaster Doc, Atom, S13, Edward Oberon, HLZ, Whizz a další. Celá tahle sranda vyjde pouze digitálně, krom klasických formátů jako mp3, wav a flac bude také k dispozici ve speciální limitované edici na CD. Za zmínku stojí, že album nebude obsahovat výhradně dnb, ale objeví se na něm i dubstepové či techno kousky. Zájemci nechť se třesou na konec roku, plánované datum vydání je listopad/prosinec.

Tím ovšem výčet připravovaných releasů zdaleka nekončí, pro mnohé z Vás teprve teď přijdou ty opravdové pecky. Své debutové album chystá totiž Noisia! Podle jejich vlastních slov je dokonce už hotové a nyní se řeší věci jako distribuce apod. Bližší informace se mi bohužel najít nepodařilo. Krom Noisie na novém albu pracuje také dvojka Dom & Roland ve spolupráci se jmény jako Amon Tobin, Noisia, Rob Playford, Audio atd. Limitovaný sampler bude k dispozici v září, celé album má vyjít o měsíc později. Dále se proslýchá, že po Jadeovi přijde na Citrusu také LP pod taktovkou N.Phecta. Úplně nakonec se ještě zmíním o chystaném albu Calyxe & Teebeeho, které ma vyjít dokonce na dvou CD - první čistě drum'n'bassové, druhé multižánrové s příchutí downtempa, housu, breaků, minimalu nebo hiphopu.

A to je snad opravdu vše :) Pokud byste přece jen věděli o něčem, co jsem vynechal, nestyďte se to napsat do commentů, rád článek dopním.

Informační zdroje: drumandbass.cz, shadowbox.cz a weby jednotlivých labelů a producentů.