[ Webhosting profitux.cz ]
6.4.2009
deFEKT
Aneb "Nasrán až ke hvězdám" by mohl znít podtitul. Nejdříve objasním těm, kdo se ještě neměli tu čest seznámit s peklem, co to vlastně deFEKT je.
Studuji na VUT v Brně, máme tu různé fakulty. Já jsem na FIT (Fakulta informačních technologií) a jedna z jejích sesterských fakult se jmenuje FEKT (Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií). Ale proč peklo? Proč hanlivá předpona "de"?
Pominu-li fakt, že většinu (aspoň pro mě) totálně nezáživných předmětů máme tam, pořád tu zbývá jejich mizerná organizace. Lidé sedící na schodech na přednášce fyziky, která se z nějakého důvodu koná v přednáškové hale tak o třetinu menší, než by bylo třeba, by mohli vyprávět. (A pak ať se milí docenti diví, proč jim na přednášky nikdo nechodí.) Co na tom, že fakulta stojí 10 minut chůze od mých kolejí, když tam musím chodit např. v pátek v poledne na matematiku - po celém volném čtvrtku a půlce středy k tomu. Na deFEKTu se očividně nikdo neobtěžoval s tím, že skupina BIA má rozvrh od pondělí do středy. Nevadí, na začátku semestru jsem nadával jako dlaždič, ale na vše se dá zvyknout. Teď ale přišla rána finální, která naprosto potvrdila, jaké je deFEKT zlo.
Na FITu bývá zvykem dávat termíny půlsemestrálních zkoušek místo jedné z přednášek v daném předmětu. Sice to občas kvůli velkému počtu studentů nevyjde a píše se na víc skupin v určitých rozestupech, ale funguje to, lidé jsou na to zvyklí a ví co mají čekat. deFEKT musí mít něco extra. Místo úterý v 8:00, kdy obvykle bývají přednášky fyziky, se rozhodli hodit nám písemku na pátek, 14:00... Ono i to se dá překousnout, ale pokud zrovna ten jeden jediný den v měsíci potřebujete být co nejdřív doma kvůli nějaké hodně důležité události, vězte, že vás to opravdu naštve. A to je přesně můj případ. Tímhle si to u mě deFEKT definitivně podělal...