[ Webhosting profitux.cz ]
14.4.2010
Audiotool - producentem snadno a rychle?
O tom, že možnosti internetu jsou dnes skoro neomezené, není pochyb, přesto však někdy dokáže kreativita vývojářů překvapit. V loopmasters, jež nekteří z
Vás možná budou znát jako tvůrce a distributory vysoce kvalitních CD se samply, si krapet uletěli a vypustili na internet audiotool, což je flashová aplikace, díky které můžete skládat hudbu přímo ve svém prohlížeči.
Mnoho z Vás si teď asi řekne něco jako "no jó, takových už tu bylo", ale to byste audiotoolu poněkud křivdili, není to totiž žádný jednoduchý online skladatel, ale docela propracovaný nástroj s hezkým grafickým rozhraním a nemalými možnostmi. Systém propojování syntetizátorů a efektů je velice podobný Reasonu, kde se jednotlivé vstupy a výstupy různých prvků propojují virtuálními kabely, stejně jako u synťáků opravdických. Pokud se zaregistrujete, můžete si Vaše pokusy navíc i ukládat a později se k nim vracet. Bohužel, i přes svoji propracovanost zůstane audiotool spíše zajímavou hříčkou, než-li prakticky využitelným programem, jelikož - přiznejme si to - zatím nemůže v komplexnosti soutěžit s klasickými "offline" DAWy jako je Cubase, Fruity Loops nebo výše zmíněný Reason (nehledě na to, že bez internetového připojení si neškrtnete). Oproti jmenovaným má ale jednu nespornou výhodu - je zdarma a pro každého.
1