[ Webhosting profitux.cz ]
30.5.2010
Maztek - The Grindhouse Show - 2010/05/24
Záznam z Maztekova setu nahraný při příležitosti prvního výročí The Grindhouse Show. Zpívanky opravdu nečekejte a stahujte zde.

Tracklisting:
01. Bulletproof - Taken
02. Nymfo - Matchstick
03. Break - Bass Face
04. Btk & Presence Known - 40 Channels Of Funk
05. Bulletproof - Smash & Grab
06. Mayhem - Call My Bluff
07. Catacomb - Concrete Pillows
08. Gridlok - Radar
09. Heist - Captured
10. Future Signal - Dr. Strangelove
11. Maztek & Future Signal - Eclipse
12. Prolix - Mean Streets
13. Bulletproof & Mindscape (Featuring Tiki Taane) - Dark Times (State Of Mind Remix)
14. Mindscape - Maniac
15. Btk & Maztek - We Off That
28.5.2010
První polámané vlaštovky z EMKE Recordings
Drumandbassová větev EMKE Recordings, sublabelu německého Basspointz, vydává svůj první release - Cyclone B od ukrajinské dvojky Neutral Point. Na můj vkus je sice trochu moc tvrdý (nenechte se zmást intrem), ale přesto si tento label zaslouží Vaši pozornost, jejich seznam hudby k vydání skýtá velmi zajímavé kousky, které si ostatně můžete poslechnout v playeru na webu EMKE DRUM AND BASS.

Odkazy na e-shopy, kde je Cyclone B k dispozici (v digitálním formátu), najdete na stránce videa.
27.5.2010
Neuropunk pt.18 mixed by Bes
Slibovaná hromada novinek z ruského labelu TAMP3CORDS nějak nabrala na zpoždění, místo toho, aby se během minulého týdne objevily nové tracky v nabídce jejich e-shopu, pořád se schovávají v seznamu chystaných releasů. Čekání si ale nyní můžete zkrátit čerstvým dílem podcastu se značkou NEUROPUNK, kterou myslím není třeba nijak představovat, ani komentovat :)

Podcast samotný má mírně přes dvě hodinky, z vašeho disku si ukousne jen nějakých 120MB, což má na vině nízká kvalita audia, která činí pouhých 128kbps.

Tracklisting:
01. Dyamorph & Dr.Bass - Pistol Star
02. Place 2b - Poseidon
03. Eastcolors & Enei - To Fly
04. Soulstorm & D-Stress - Equinox
05. Engage - Overbreaker
06. nPHONIX - False Flag
07. Hector - Strong Seed
08. Paperclip & Flame - Bad Illumination
09. Bullet Time - Wound
10. D-Iolax - Micro (Place 2b rmx)
11. Dyamorph - Spy In The Sky
12. Stereotype ft. Tiiu - Did You Know?
13. Place 2b - The Shadow Lands
14. Mizo - Bloodline
15. Bes & Cobalt - Human (Receptor rmx)
16. Trinity - Solaris
17. Enei - Scanner (Osh rmx)
18. Flame - Prehistoric
19. Krot & NU4M - Great Escape
20. NRanges & Uberman - Slider
21. Hector - Suddenly (ft.Ljetov)
22. Neutral Point - The Rock Of Destiny
23. Paimon - Something A Little More
24. 2Sides - Snatch
25. Mr. Frenkie - L'Jackson
26. Paimon - Dromedarius
27. NickBee & Malk - The Cycle
28. Loud Sound - Midday
29. Engage - Paranoia
30. Krysiz - Missed Opportunities
31. Bullet Time & Survied - Dejah Thoris
32. Nothing - Sublime Imponderability
33. Spherique - Moonbay Streams
==> E.Hill Im Happy Yeah (Cattepilez rmx)
20.5.2010
Darth Faderova smrt
aneb tak dlouho se cloumá s faderem nahoru a dolu, až se komplet posere

Kapitánův deník, den první, hvězdné datum 19.5.2010
Právě se mi splnila jedna z mých nejhorších obav. Galové se báli, že jim nebe spadne na hlavu, já měl zase vždycky neskutečné bobky z toho, že mi odejde konzole. A dneska si takhle míchám staré pecky od Black Sun Empire a State of Mind, zrovna trochu divočejší pasáž, nějaké to trhání faderem nahoru a dolů a najednou koukám že mi pravá strana nějak nehraje. Virtuální fader na půl žerdi a bez jakýchkoliv náznaků pohybu. No to mě vomej! Proboha...proboha...no tak přece PROBER SE FADERE!!! Nahoru, dolu, nahoru, dolu, nahoru, dolu..AAAAA...nahoru, dolu, nahoru...YES!!!! Ježíš mě asi miluje, uff...už se to hejbe...díky Bohu. A pro jistotu i Satanovi, že si to ještě protentokrát rozmyslel.

...o 10min později

K****!!!!! Proklínám tě fadere! Ze všech těch 70ti nebo kolikati aktivních prvků chcípneš zrovna ty!

...po rozdýchání počátečního šoku

Xponent už leží vedle mě bez života. A taky bez knobů a bez "čepiček" faderů. A vlastně bez celé horní desky. Vypadá teď trochu jinak. Jako malý uzlíček tištěných spojů a podivných hejblátek, smutně a zdrchaně. Asi podobně jako já. Já, co mezitím obepisuji všechny možné fóra co mě napadnou. Spousta hraní přede mnou a konzole v prachu. Baťa s dřevákama nemohl být víc v háji. Ta potvora ani nevysílá žádné MIDI signály, to prostě není možný. Snad to bude stačit vyčistit jako tehdy když to pravej pitch koupil od piva..

...o 2 hodiny později, s flaškou lihu v ruce

Nakupovat něco jako líh ve městě, které nijak moc neznáte, je docela opruz. Člověk by se potřeboval učit na zkoušky a místo toho je nucen lítat po městě a hledat. Ještě že o drogérce jsem věděl a úsměv sličné slečny za pultem aspoň trochu rozjasnil můj den. Kontaktol jsem sice zatím nesehnal, ale řekněme, že to bude další level. Nejdříve projde konzole zkouškou lihem. Situaci sice komplikuje poměrně nedostatečné technické zázemí na koleji, ale nakonec se očista daří, fader je v rámci možností pročištěn, vysušen a připraven k testu.

Neúspěšně...

Druhé kolo čištění však ukazuje malý pokrok. Neúplně vyschlý fader jeví známky života - vysílá MIDI. Přichází na řadu třetí čištění a tentokrát pořádně sušení - to učení bude přeci ještě třeba.

...stále den první, kolem půlnpci, aniž by ze skript ubylo větší množství přečtených stránek

Hurá na finální test. Dokonale vysušený fader vcházá na scénu na scénu a...NIC. Hořké zklamání střídá nezodpovědné nakapání lihu do faderu - a světe div se, opilý fader funguje! Sice ne tak jak by měl, ale čím víc v lihu je, tím víc se tváří, že by ještě někdy měl šlapat jako zamlada. S postupným schnutím jeho život ale zase pomalu utichá. Nemůžu si pomoct, ale vidím chybu v kontaktech. Zítřejší mise je jasná. Sehnat kontaktol. A pokud se ani s ním nedoberu výsledků, budu se muset plácnout přes kapsu a skočit si do servisu. Ani mě to neštve. Cokoliv, jen ať ta moje láska zase žije. Taky je docela fajn, že má český distributor m-audia jakousi neoficiální servisní pobočku v Brně, skoro hned u naší fakulty. Aspoň malé štěstí v té smůle.
Jako malý uzlíček tištěných spojů a podivných hejblátek, smutně a zdrchaně.
Jako malý uzlíček tištěných spojů a podivných hejblátek, smutně a zdrchaně.

Kapitánův deník, den druhý, hvězdné datum 20.5.2010

Kontakt s kontaktolem se ukázal jako zcela bezvýznamý. To by tenhle příběh asi skončil moc hladce a rychle. Teď jsem akorát lehčí o stovku, kterou jsem za něj nechal v TETĚ, a těžší o starosti se servisem. A nejen s ním. Rusáci se mstí. Vlastně spíš amíci, jimž patří platební systém SWREG, kerý využívá ruský label TAMP3CORDS na svém mp3 shopu. Blokace posledních peněz na mém účtu za objednávku která neproběhla člověku na náladě moc nepřidá. Zákaznický podpora je jako na potvoru samozřejmě hluchá. Kritická potřeba takticky se stáhnout na domovskou půdu plynoucí z náhlého nedostatku financí navíc drasticky redukuje čas využitelný k jednání se servisem. Je až neuvěřitelné, jak spolu vše najednou souvisí, když už se to najednou začne jedno po druhém hroutit. A to nemluvím o dalších věcech, které tímto nenadálým božím hněvem utrpí také. Práce, nebo třeba taky škola, jako by zrovna ta už neměla dost. Ale dost bylo nářků, raději se vyspím na next level po zítřejší celkem beznadějné zkoušce - servis.


Kapitánův deník, den třetí, hvězdné datum 21.5.2010

Za dobu své existence jsem se jako noční sůva naučil solidně nenávidět zvuk budíku, dneska bylo ale jeho použití nevyhnutelné. Krátké opáčko, na které jsem navíc získal čas, se ukázalo jako velmi cenné - sice jsem při počítání správných odpovědí prodělal málem tak 3x infarkt, ale nakonec se počty ukázaly jako příznivé. Pomyslnou laťku minima bodů ze zkoušky jsem pokořil, no prostě krása. Jezdit příští pátek na otočku jen na další termín zkoušky by bylo pěkně na prd, takhle si stačí zajít jen trochu vylepšit skóre na termín poslední. Posílen tímhle pocitem jsem dvakrát přešel silnici a vlezl do špinavých dveří pod oprýskanou cedulkou "MIDI Servis". Místo, na kterém jsem se objevil, bylo naprosto kouzelné. Rozlehlý kanclokumbál plný nejrůznější elektroniky, od komb, repráků a monitorů přes různé mixpulty, efektory, konzole až po oldschoolové sovětské oscilátory. Za tím vším čile pobíhali tři hi-tech dědci s vizáží vysloužilých rockových hvězd, na stará kolena obsypaných místo fanynek všemi druhy serepetiček určených k vrtání se v elektronice. Po maximálně pohodové domluvě jsem měl relativně jasno - jestli někdo dá moji plastovou krásku dohromady, budou to oni - za slovo vzatí kyberchirurgové. Teď už zbývá jen modlit za rychlou dopravu náhradních dílů. Škoda každého hraní, které bych musel odvolat...
.
.
.
[TO BE CONTINUED]14.5.2010
Black Sun Empire ohlašují nové album
Poslední dobou se mohlo zdát, že tahle holandská trojka snad usla na vavřínech. Od poloviny minulého roku zavládlo u jejich labelů ticho, které trvá prakticky doteď - přerušeno bylo jen výkřikem v podobě desky na jejich sublabelu Obsessions, který ale vzešel z rukou Mindscapových, a také jejich remixem Gridlokova Wake Up, kde se veskrze také nejedná o žádnou novinku, rozdělaný a k poslechu na oficiálním webu BSE byl snad více než rok. Na přelomu roku se ale začalo v kuloárech šeptat o novém albu, drby se nakonec ukázaly jako pravdivé a dnes Black Sun Empire dokonce ohlásili detaily. Pod názvem Lights and Wires vyjde na jejich vlastním labelu, datum vydání bylo stanoveno na 4. října. Vynilová podoba alba se bude skládat ze dvou EPček, čtyř skladeb drumandbassových a čtyř dubstepových. V digitální verzi pak bude obsahovat tracků 16 s přibližně stejným poměrem dnb a dubstepu. Tracklist zatím ještě odhalen nebyl, ale nalákat by Vás mohly aspoň jména, které se na albu spolu s BSE objeví, a to například SPL, Nymfo, Jade nebo State of Mind. V září má navíc k albu vyjít sampler s remixy Bullet In The Head (Gridlok Remix) a Driving Insane (Counterstrike Remix).

V souvislosti s novinkami o albu se také myslím sluší zmínit, že se série podcastů BSE nedávno rozrostla o jedeáctý díl, který namíchal již zmiňovaný Nymfo. Stahujte zde.
8.5.2010
SSR Podcast 011 - No Money
Až dosud jsem zde na blogu tak nějak zapomínal na podcasty a jejich magickou sílu, tomu je však dnešním dnem konec a jako první poctí tento blog svou přítomností podcast Subsonik Sound Recordings, 29 tracků, které pro Vás namíchal C-Phone z No Money.
Tracklisting:
01. Uman & BTK - Generator (Umanoid edit) (Uprising dub)
02. Subsonik - Breakout (Terravita remix) (Subsonik Sound)
03. MC Navigator - Nobody Can Judge Me (No Money remix) (dub)
04. DaVIP & Encode - High Technology (Breed12Inches)
05. Skitt B - Alien Space Ship (Subsonik Sound)
06. Ketz & Wreckage Machinery - Damnation (Mindtech dub)
07. Cause 4 Concern - Bedlam (dub)
08. Ed Rush & Optical - Get Ill (Prolix remix) (Virus)
09. Neonlight & Noxius - Nothing Is Safe Neonlight (Close2Death dub)
10. Dirtyphonics - Teleportation (Audio Porn)
11. Optiv - Kaos Therapy (Red Light)
12. Receptor - Autopsy (Subsonik Sound dub)
13. No Money & Maztek - Apogee (Icarus Audio dub)
14. Xpander - The Hard Lot (Sintax)
15. Foreign Beggars & Noisia - Contact (Noisia remix) (Dented)
16. Erik Hassle - Hurtful (DC Breakz remix) (White Label)
17. Performance - The Living (Drumsound & Bassline remix) (Big Life)
18. Uman & No Money - Requiem (Bad Taste)
19. Terravita - I Want To Rock Terravita (Subsonik Sound)
20. Tantrum Desire & Cabbie - 21Century (Worldwide Audio)
21. Rico & Scoop - Little Green Man (Neonlight remix) (Dangerous New Age dub)
22. No Money - Seven Days (Subsonik Sound dub)
23. Skitt B - Switch It Up (Subsonik Sound)
24. Cativo - Evil Has No Boundaries (Neonlight remix) (Ammunition dub)
25. No Money - Lazy Bitches (Subsonik Sound dub)
26. Dodge&Fuski - The Struggle (Subsonik & Terravita Remix) (Subsonik Sound)
27. GrooveshakerZ - Were coming Back (Subsonik remix) (BomBeatz Music)
28. No Money & Sayko - See The Sun (dub)
29. Terravita - Rape Alley (Subsonik Sound)

Stahujte z dnbshare nebo soundcloudu...

29.4.2010
Music Video: Sub Focus feat. Coco - Splash
Na youtube kanálu RAM Records se před pár dny objevilo oficiální video k Sub Focusově hitovce Splash s jedním malým překvapením. Oproti originální verzi z LP totiž obsahuje vokál Coco Sumner, který dělá s původním trackem divy. Nemúžu se ubránit pokušení označit to za popík, i když zatraceně dobrý. Ostatně, koukněte na video a posuďte sami.

Na pultech obchodů by se měl Splash objevit spolu s Timewarp VIP 10. května.
25.4.2010
Seznamte se: Liquilade
Bylo nebylo, za devatero horami, sedmero řekami, šestero lesy a nějakým tím ropovodem žili byli dva ruští drugové. Psal se rok 2001 a Kirill Ovlakh a Vladislav Lazutkin tehdy začali objevovat kouzlo zlámaných beatů, jemuž nakonec oba podlehli. Ačkoliv si už od samého začátku pohrávali s myšlenkou složit si vlastní kousky hudby, první takové pokusy začali podnikat až v roce 2004. V průběhu dalších pěti let pak oba denodenně trávili dlouhé hodiny u obrazovky zkoumaje možnosti populárního FL studia, osvojujíce si nové a nové techniky pro realizaci svých nápadů.

Trpělivost a píle byly nakonec po zásluze odměněny a v květnu loňského roku jim vyšlo debutové EP na ruském labelu Pirate Station. Pod názvem Lead Us EP se skrývaly čtyři velice tanečně laděné liquidfunkové pecky s lehkými prvky jump-upu. Velmi záhy zabodovali i na Melotronic Recordings, kde jim vyšla kolaborace s Condition One nazvaná I Believe spolu s jejich Juicerem na flipu. Ještě před koncem roku 2009 pak stihli vydat dva další tracky na Audio Boutique, tentokrát však deepově laděné Onieronaut a Distorted While. Jejich tempo je vražedné a jejich míra kreativity nezná mezí - jak se Kirill s Vladislavem v minulém roce rozjeli, tak v tomto se stejnou vervou postupují dále. Hned v lednu upsali dva trošku poklidnější kousky The Fifth Sun a Waterworld newyorkskému labelu Kill Inc. a právě před pár dny vyšel jejich nejnovější počin na Audio Boutique - tracky Colorite a What's Your Secret, ve kterých se vrátili asi nejvíce ke stylu nastíněném v jejich debutovém EP.

Nyní je více než jasné, že tuhle dvojku z Novosibirska jen tak něco nezastaví a brzy budou následovat další a další releasy - stačí se mrknout na jejich soundcloud či myspace. Na oficiálním webu toho zatím moc nenajdete, ale aspoň si odtud můžete stáhnout jejich promo mix.

Nakonec malá ochutnávka: Liquilade - Past & Future (Lead Us EP)
21.4.2010
RELEASE DIGEST: Gridlok - Wake Up! (Black Sun Empire Remix)
Druhým kouskem zařazeným do série se stal poměrně dlouho očekávaný remix kultovního Gridlokova Wake Up, s nímž Black Sun Empire dokázali udělat pěkné psí kusy. Ačkoliv jsem původně očekával nějaký ráznější rytmus, po chvíli se mi zaryl pod kůži i tenhle techy remix, jenž se po po dlouhé době dostal z temna harddisků na světlo světa (zatím tedy jen exkluzivně na beatportu, nicméně v blízké době se objeví i na vinylu s Gridlokovým remixem Bottomfeedera na flipu).
18.4.2010
Need another painkiller!
Původně jsem si další příspěvek týkající se školy šetřil až na samotný konec zkouškového, abych pak mohl provést celkovou rekapitulaci, stejně jako na konci prvního roku mého studia na FIT VUT, ale tento semestr mě nakonec vyloženě donutil se tu vyřvat do virtuálního prázdna.

Velmi záhy po jeho začátku jsem totiž začal zjišťovat, že kamarádi ze starších ročníků ani v nejmenším nepřeháněli a sebevědomí získané v průběhu předchozích tří semestrů mi začalo zase rychle klesat. Počáteční zevl měsíc se nekonal, tentokrát to byly stěží dva týdny a po nich přátelé, po nich nastalo peklo, ze kterého už není úniku. Přednáškové sály opět o něco zpustly, i ti pilnější studenti už to vše pomalu přestali stíhat - čtvrtý semestr se totiž nese v duchu projektů, kterých je tentokrát opravdu požehnaně, a to ve všech předmětech bez vyjímky. V takovém množství to bohužel shledávám trochu kontraproduktivním - je sice výborná věc "ošahat" si to, o čem se člověk učí, ale současná situace nás nutí dělat projekty stylem "honem to nějak spatlat, jen ať to funguje jak má", protože na nějaké mazlení se s nimi prostě není čas. A čas tím pádem není na víc věcí. Hledání prostoru pro práci je čím dál tím složitější a o nějakém studenstkém životě se pomalu přestává dát mluvit. Ve výsledku to vše vypadá tak, že člověk vyleze ven z domu/privátu/kolejí maximálně tak jednou za dva týdny a to většinou jen kvůli nějakým důležitým cvikám. Zbytek prosedí na zadku u obrazovky ťukaje na klávesnici tisíce řádků kódů ve snaze nemyslet na ty šťasnější studenty jiných fakult, kteří se honí po prosluněném kampusu za frisbeečky, hakysáky nebo sličnými slečnami proudícími povětšinou z fakulty podnikatelské. Co mě pak dokáže dožrat je to, když na mě někdo ještě vyrukuje s argumentem, že nikam nechodím a "pořád jen zevlím u toho kompu" a jiné podobné řeči. Velice rád bych u toho kompu "nezevlil", ale jak jsem se zmiňoval výše, z tohohle pekla prostě není úniku. Mám pocit, že za úspěch v tomto semestru se nedá ani tak považovat úspěšné absolvování všech předmětů (což pro mě díky IPP už stejně není možné), ale spíše jeho přežití se zachováním zdravé mysli.

Text následujícího tracku je v tomhle případě velmi trefný...
You see we work hard play hard
man I gotta stay charged
can't sleep, tired out
trouble on my radar
runnin' round live wire
had anotha' red bull
everybody's burnin' baby
let me come and get a pull
isn't it incredible
that I'm even still awake
still alive still I take poison that debilitates
fuck a little line we can go ahead and kill a K
livin' in the killer's state
maybe that's a good excuse!
See me taking shots at the bar like I'm bulletproof
now my belly full of juice
I'm walking every day with a
bruised lip, battered eye, beat up stained liver

Ah-uh ah-uh I'm reaching in my cupboard for a painkiller-killer-killer-killer...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17