[ Webhosting profitux.cz ]
16.9.2009
RELEASE DIGEST: NSGNL004
Poměrně mladý německý label Neosignal má další zářez. Na v pořadí již čtvrté desce tentokrát zapracovali Phace s Noisií, jejichž je skladba CCTV obsadila áčkovou stranu, na béčku se usadil Misanthrop a jeho Factory 5. Obě skladby padnou na Neosignal jako ulité, CCTV mi svým zvukem i přes neobvykle zlomený beat asi nejvíce připomíná předchozí release (Mammoth/Sore Point), zatímco při poslechu Factory 5 se mi okamžitě vybavil starší Misanthropův počin s názvem Waste Express.

Tracklisting:
01. Phace & Noisia - CCTV
02. Misanthrop - Factory 5
14.9.2009
RELEASE DIGEST: TAMP3018
Kubrak - Ambush EP
TAMP3018
TAMP3018
TAMP3CORDS opět útočí na naše ušní bubínky, tentokrát však takticky, ze zálohy, pod velením zkušeného generála Kubraka. A jako ostatně cokoliv z tohoto ruského labelu, i tento release by byl hřích nezmínit.
Zlověstné tóny klavíru na začátku prvního tracku dávají tušit, že příjde něco zlého - a taky že ano, následuje pořádný masakr. Zanedlouho už se ozývá rachtání samopalů a výkřiky překvapených (asi) tatarů. Kubrak útočí se svou obvyklou strategií, težkotonážní basu doplňuje syntetickými linkami a sype to do nás kadencí necelých 180 tvrdých beatů za minutu. Těžko vyzdvihovat některé tracky, mě osobně ale zaujal poslední s názvem Water, který jsem snad jako jediný neslyšel už dříve a který je na rozdíl od ostatních tracků z EP zaměřený spíše na melodii než na řežby. A když se do něj zaposloucháte, můžete si všimnout stejného samplu, který je použit i v tracku předchozím - Vivacity Zone (Utopia VIP). Tohle EP se povedlo a všem příznivcům kvalitního neura jej doporučuji nepřehlédnout.

Tracklisting:
01. Kubrak - Ambush
02. Kubrak - Vivacity Zone (Utopia VIP)
03. Kubrak - Obiebozza
04. Kubrak - Water
11.9.2009
Big City Beatzz v Jesenickém týdeníku
Undergroundové parties s širokou veřejností ne-příliš stravitelnými hudebnímy styly většinou nebývají v zájmu médií (pomineme-li velké festivaly alá CzechTekk), nicméně v Jeseníku se toho neděje tak moc, a tak se BCB díky přičinění mého kamaráda Jirky Janíka objevily i na stránkách Jesenického týdeníku. Už po prvním BCB se v něm objevilo pár vět v článku týkajícího se kulturních akcí na jesenicku:

Ve stejnou dobu "okupovaly" desítky mladých lidí sál adolfovické restaurace Lama, kde parta mladých DJů na akci zvané Big City Beatzz dokazovala, že plést si v dnešní době taneční party, které vládnou styly jako drum'n'bass, tekkno či dubstep, s obyčejnou diskotékou už není ani k smíchu. V podstatě "na koleně" a z náhlého popudu organizovaná jízda nakonec přilákala více lidí, než se čekalo, a její úspěch může být motivací pro všechny, kteří už dlouho potlačují chuť zorganizovat něco na vlastní pěst - nadšení a elán je sice nutno zkombinovat s určitou dávkou organizačních schopností a nezbytného pragmatismu, nicméně známé pořekadlo "když se chce - tak to jde" pořád platí.

Nicméně po druhé akci to Jirkovi nedalo a napsal o nás rovnou celý článek.

"Beaty velkoměsta" v Lamě

Komunita příznivců elektronické hudby na Jesenicku utěšeně vzkvétá a s ní také vzniká čím dál tím větší počet akcí, kde je možné slyšet místní i přespolní DJe naživo. Jeden takový večer plný lámaných i rovných, ale v každém případě rychlých a razantních beatů se uskutečnil v pátek 28.8.2009 v sálu adolfovické restaurace Lama jakožto druhá párty ze série Big City Beatzz.

Ačkoli mezi klasickým koncertem a taneční party existují význačné rozdíly, pořadatelé živých akcí řeší v podstatě stejné otázky. Zajistit alespoň trochu reprezentativní prostor schopný pojmout dostatek lidí, kvalitní osvětlení, aparaturu a vyvážený line-up jsou podmínky nezávislé na žánru živé produkce - a v Lamě byly úspěšně splněny. Big City Beatzz měla původně na svědomí parta nadšenců zvících se Beatfreakz, ale s pochopitelných důvodů protentokráte spojili síly se zkušenějšími a profesionálnějšími organizátory ze stáje Xbass, kteří stojí za většinou parties na Jesenicku. Inu, v tomto případě očividně není třeba si nijak konkurovat - zejména když místní vyznavači elektronické muziky jsou disciplinovanými návštěvníky všech akcí nezávisle na pořadateli. O čím dál tím větší popularitě elektronické hudby svědčí i samotná návštěvnost - přes relativní vzdálenost od Jeseníku si cestu na party našly početné desítky mladých lidí.
Při vstupu do sálu návštěvníka na první pohled zaujalo neotřelé provedení stage (tedy pódia), které bylo až na nevelké "okénko" pro DJe zahaleno maskovacími sítěmi. Stěny sálu Lamy taktéž zdobily rozličné velkoformátové práce místních mladých výtvarníků - obojí dodalo interiéru bezpochyby punc moderny. Slušné psychedelické osvětlení v kombinaci s nezbytným stroboskopem vytvářelo ideální podmínky pro tanečníky, aparatura hrále taktéž poměrně solidně, i když s výkonem 1,7 kW by se dal možná očekávat krapet hutnější a hlasitější zvuk. Co se line-upu týče, bylo Big City Beatzz reprezentativní přehlídkou umu místních DJ. Večer zahajoval ještě před méně početným a relativně chladným publikem svým breakbeatovým setem Viky, ovšem s posunujícími se ručičkami hodin tanečníků přibylo. Svou zásluhu na tom jistě měla i stylová výhybka směrem ku dravějšímu a mezi místním publikem podstatně oblíbenějšímu drum'n'bassu. Ústřední dnb blok zahájil svým zpočátku jednotvárným, ale s postupem času čím dál tím podmanivějším setem 2Nine, během něhož to před stagí začalo konečně vřít. V podobném trendu pokračoval i následující P.S., jehož drum'n'bassový koktejl byl snad ještě údernější a divočejší, možná díky tomu, že v minulosti se specializoval na tvrdší techno odnože. Dle ohlasů si ostudu rozhodně neutrhli ani další vystupující DJové - jak INdex (pokračující na drum'n'bassové vlně), tak liFe (který po řádné porci lámaných beatů jel po rovnější, technem dlážděné cestě) bavili návštěvníky Big City Beatzz až do časných ranních hodin.

Úspěšné parties jako Big City Beatzz dokazují, že elektronická hudba má na Jesenicku nejen početnou fanouškovskou základnu, ale také živé a aktivní podhoubí organizátorů a interpretů. I proto se vybraným událostem na místní scéně budeme věnovat i v dalších číslech JT.


Co dodat - snad jen poděkování :) Možná to pomůže tomu, aby někteří lidé pochopili, že na takových parties není vlastně vůbec nic špatného. A poznámka na závěr - soundsystem by solil solidně, nebýt jednoho jediného kabelu, který se rozhodl dělat problémy. Inu - další poučení pro příště...
10.9.2009
RELEASE DIGEST: DIGIPOT09
Eleventh Sun - So Blind EP
DIGIPOT09
DIGIPOT09
Bratři Benjamin a Boris Segalovi (veškerá podobnost se Stevenem Seagalem je čistě náhodná), ve světě dnb známí spíše jako Eleventh Sun, vydali nové EP na Digital Pot, internetové větvi labelu Melting Pot. Pro mě až do teď neznámé duo příjemně překvapilo kvalitním neurofunkem, a to spíše deepovějším, žádné krutopekelnosti alá Lifted se nekonají. Všechny čtyři tracky jsou založené na hutné, delikátně přefiltrované a navrstvené basové lince občas doplněné jednoduchým, často repetitivním, ale přesto příjemně znějícím vokálem (v tomto ohledu u mě vede track Never Free s jeho kratičkým "textem"). Zvukově by se dali Eleventh Sun možná trochu přirovnat k tvorbě Phace a Misanthropa, ale oproti nim má duo z Toronta mnohem šťavnatější a plnější zvuk, není to takové...suché. Pro mě rozhodně příjemné překvapení a další jméno, které se vyplatí do budoucna sledovat.

Tracklisting:
01. Eleventh Sun - Join Me
02. Eleventh Sun - Mortal
03. Eleventh Sun - Never Free
04. Eleventh Sun - So Blind

26.8.2009
Music Video: The Upbeats - Thinking Cap (feat. Georgie)

Teprve včera při psaní článku o nadcházejících albech jsem si na myspace The Upbeats všiml tohoto videoklipu. Težko říct, co je inspirovalo k natočení takového temného videjka, já osobně bych to tipoval na jejich vlastní noční můry ve spojení s noční novozélandskou přírodou, každopádně by byla škoda vás o něj ochudit.
25.8.2009
Co nás čeká a nemine
Pomineme-li další konec světa, který nás údajně nemine léta páně 2012, tak nám zbude ještě pořádná dávka LPček a alb, kterými si čekání na apokalypsu můžeme zpříjemnit. Právě jim se bude věnovat tento článek.

Jelikož mi právě hraje do uší Metrikova nová deska ze stáje Viper Recordings, které se dost možná budu věnovat v některém z dalších postů RELEASE DIGESTu, začnu hadími novinkami.

LP s názvem Acts Of Mad Men do nás v průběhu září a října vpálí kanonýři Matrix & Futurebound v kolaboraci s Brookes Brothers, Nerem a dokonce i Edou Rushem & Opticalem. Projektily budou 4 placky o průměru 12", technicky "pokročilejší" jedinci si vše budou moci koupit na dvojcédéčku a nebo stáhnout digitálně.

Acts Of Mad Men

VPR020
01. Camo & Krooked vs. Body N Soul - The Reward
02. DC Breaks - Polar Bear

VPR021
01. Nero - Do You Wanna
02. Futurebound ft. Shock One - Tonic

VPR022
01. Sigma - Hi Top (Ed Rush & Optical Remix)
02. Furlonge - Task Master

VPR023
01. Brookes Brothers - Crackdown (Shock One Remix)
02. Metrik - Forward Approach

-----------------------------

Další pán na holení je Matt Gresham, řikající si Logistics. V pořadí již jeho třetí album s názvem Crash Bang Wallop! vyjde jak jinak než pod hlavičkou Hospital Records. Už 14.9. můžeme očekávat vypuštění vinylové verze čítající 8 tracků (viz. tracklist níže), o dva týdny později, tedy 28.9., spatří světlo světa i CD verze alba, která bude těžší o dalších 5 tracků.

Crash Bang Wallop!

01. Logistics - Warehouse
02. Logistics - Eastern Promise

03. Logistics - Salvation
04. Logistics - Platinum

05. Logistics - Transporter
06. Logistics - Murderation

07. Logistics - When It Rains It Pours
08. Logistics - Repetition

-----------------------------

Nastal čas mírně přitvrdit. Za naším dalším kandidátem se vypravíme až na Nový Zéland a ano - je to TREi! Ten chystá album s názvem Innuendo, se kterým mu pomáhají "sousedi" State of Mind, Dose a Teknik. Vyjde na labelu Samurai Music v podobě vinyl sampleru, LPčka čítajícího dvě desky, na CD a dokonce i digitálně. Tracklisting společně s release daty jednotlivých verzí čekujte níže.

Innuendo

NZLP002 (21.09.2009)

01. Trei feat Thomas Oliver - Lead Me On
02. Trei - No Vacancy
03. Trei feat Lisa Tomlins - Still Remains
04. Trei & Teknik - Sleepless

NZLP002CD (24.09.2009)

01. Trei - Innuendo
02. Trei - Shame
03. Trei - Coldfront
04. Trei feat Southern Soul - Push
05. Trei feat Thomas Oliver - Lead Me On
06. Trei - No Vacancy
07. Trei & Dose - The Other Part Of Me
08. Trei - F Wave (Interlude)
09. Trei & Teknik - Sleepless
10. Trei & State Of MInd - Thunder Biscuit
11. Trei feat Lisa Tomlins - Still Remains
12. Trei - Day Away
13. Trei feat Thomas Oliver - Lead Me On Dub Version (pouze DD)

NZLP002S (12.10.2009)

01. Trei & State Of Mind - Thunder Biscuit
02. Trei - Innuendo

-----------------------------

Také další TREiovi krajané, The Upbeats, nezahálejí a pracují na albu s názvem Big Skeleton, které pravděpodobně vyjde na jejich vlastním labelu NonVogue. Kompilace bude k mání opět ve více verzích, na "asfaltu" i na malé lesklé placičce. Datum vydání je prozatím stanoveno na září. Tracklist leskle-placičkovité verze najdete zde (pořadí tracků ale není podloženo):

Big Skeleton

01. Ki Ki Kai Kai (feat. Cardz)
02. Planet Earth (feat State Of Mind)
03. Bones (feat Ned Worboys)
04. Bury Your Head
05. Under The Sky
06. Carousel (feat. Kemo)
07. Macabre (feat. Crushington)
08. The Unearthly
09. Ghost Radio
10. Noises
11. Laser Crypt
12. The City That Sleeps
13. Through The Night (feat. Jess Chambers)

-----------------------------

Pokud se na mapě přesuneme pěkný kus na severozápad, dostaneme se do Maďarska, domova to talentovaného producenta Jadea. Album má hotové, chybí mu už jen jméno. Co nevidět se budeme moci navnadit vinyl samplerem, na celém albu si smlsneme až v září. Krom CD verze budou samozřejmě k dispozici i placky - LP čítající 4 desky, to vše vyjde na labelu Citrus Recordings. Krom samotného Jadea se na albu podepsaly jména jako Mindscape, Black Sun Empire, Icicle, Axiom, Matt-U a další. Tracklist vinylových verzí zatím bezjmenného alba je zde:

Vinyl Sampler 1x12"
01. Jade - My World
02. Jade - Cryptic (Phace Remix)

Vinyl LP 4x12"
01. Jade - No Cure
02. Jade - My World (Icicle Remix)
03. Jade & Mindscape - Banshee
04. Jade & Matt U - Moblaw
05. Jade Feat. Rymetyme - Venom
06. Black Sun Empire - Stasis (Jade Remix)
07. Jade & Axiom - Midnight Crusher
08. Jade - Forged Reality

-----------------------------

Další odstaveček věnuji zatím ještě nepojmenovanému albu, které chystá mladý label Sonorous Music. Na kompilaci se podílejí jména jako Mixmaster Doc, Atom, S13, Edward Oberon, HLZ, Whizz a další. Celá tahle sranda vyjde pouze digitálně, krom klasických formátů jako mp3, wav a flac bude také k dispozici ve speciální limitované edici na CD. Za zmínku stojí, že album nebude obsahovat výhradně dnb, ale objeví se na něm i dubstepové či techno kousky. Zájemci nechť se třesou na konec roku, plánované datum vydání je listopad/prosinec.

Tím ovšem výčet připravovaných releasů zdaleka nekončí, pro mnohé z Vás teprve teď přijdou ty opravdové pecky. Své debutové album chystá totiž Noisia! Podle jejich vlastních slov je dokonce už hotové a nyní se řeší věci jako distribuce apod. Bližší informace se mi bohužel najít nepodařilo. Krom Noisie na novém albu pracuje také dvojka Dom & Roland ve spolupráci se jmény jako Amon Tobin, Noisia, Rob Playford, Audio atd. Limitovaný sampler bude k dispozici v září, celé album má vyjít o měsíc později. Dále se proslýchá, že po Jadeovi přijde na Citrusu také LP pod taktovkou N.Phecta. Úplně nakonec se ještě zmíním o chystaném albu Calyxe & Teebeeho, které ma vyjít dokonce na dvou CD - první čistě drum'n'bassové, druhé multižánrové s příchutí downtempa, housu, breaků, minimalu nebo hiphopu.

A to je snad opravdu vše :) Pokud byste přece jen věděli o něčem, co jsem vynechal, nestyďte se to napsat do commentů, rád článek dopním.

Informační zdroje: drumandbass.cz, shadowbox.cz a weby jednotlivých labelů a producentů.
19.8.2009
RELEASE DIGEST: ESP019
ESP019 Cover
ESP019 Cover
Na novém releasu z českých luhů a hájů se nám tentokrát sešly docela zajímavá jména. Představovat Vám No Money by mělo asi stejný smysl jako močit se sklopeným prkýnkem, ale na jednom tracku s nimi spolupracoval Philip TBC, kterého by asi většina z nás čekala spíše v klubu za mixákem, než ve studiu. Konkrétně jde o track z áčkové strany s názvem Hood of Horror, ktrerý mě ale bohužel ze židle moc nenadzvedl, na celém tracku mi přijde asi nejlepší intro, sem tam se objevivší vokál totálně upadá do pozadí a basová linka postrádá nápad. Ale až praktická zkouška ukáže, co dokáže udělat s lidmi na parketě, vy si ho zatím můžete poslechnout na myspace No Money. Druhý track, Final Solution, je již celý v režii No Money a nutno říci, že je o dost našláplejší, než jeho bráška. Intro nemá sice tak pěkné, ale zbytkem vítězí na celé čáře - basová linka je o mnoho zajímavější a skýtá mnohem větší energii, v čemž jí samožřejmě pomáhá rozjetý beat, který Vás nenechá na chvíli oddechnout. No Money opět ukázali, že dvojnásobný titul "nejlepší český producent roku" nemají pro nic za nic (i když v tomhle ohledu fandím spíše Morebeaťákům).

Tracklisting:
01. No Money & Philip TBC - Hood of Horror
02. No Money - Final Solution
18.8.2009
Big City Beatzz 2!
Big City Beatzz 2 Flyer
Big City Beatzz 2 Flyer
Jelikož mi tu na stránkách zatím chybí tak zásadní věc, jako je partylist, rozhodl jsem se oznámení nové BCB uskutečnit aspoň touhle cestou - newska provázaná s blogovým příspěvkem. Nuže, k věci...

Druhé vydání Big City Beatzz se bude konat stejně jako minule v adolfovické Lamě. Na rozdíl od červencové BCB se můžete těšit na lepší zvuk a osvětlení a co se muziky týče, zůstaneme tentokrát věrní elektronice. Kromě mě, INdexe a liFea, kteří na BCB hráli posledně, si budete moct poslechnout také DJe z bookingu Xbass - P.S. a Vikyho. Pevný lineup zatím není, ale pravděpodobně bude akci otvírat Viky s breakbeatovým setem, po něm bude následovat pořádná porce dnb pod taktovkou INdexe, P.S. a samozřejmě taky mě. Nakonec vystoupí liFe s technem a pokud potom nebudeme všichni ještě úplně mrtví, nastane prostor pro experimenty.
Co se od minula změnilo k horšímu je výše vstupného, která se zvedla z 30ti korun na 50. K tomu kroku nás donutil ne příliš vstřícný postoj majitele Lamy, který odmítá na akci uvolnit byť sebemenší částku z výdělku na baru. Lepší technické vybavení bohužel něco stojí... Nicméně věřím, že dvacka navrch nikoho nezabije.

Všichni jste srdečně vítáni, tak neváhejte, řekněte o akci všem svým přátelům a přijďte v hojném počtu - bude rychta ;)

Související odkazy: Xbass, Facebook

6.8.2009
RELEASE DIGEST: TAMP3016
Ze země vodkou oplývající k nám doleťel další release, pyšnící se už šestnáctkou na konci svého katalogového čísla. TAMP3CORDS celou desku (což není tak úplně správně řečeno, protože tento release vyšel pouze digitálně) nechali v režii talentovaného producenta Marquse, což zavání neurofunkem v té nejčirejší podobě.
Těžko říct, která strana je lepší, obě mě nadchly, ostatně stejně jako většina ostatní Marqusovy tvorby. Oba dva tracky v sobě skrývají neskutečnou energii, beat diktuje a odsekává subbasu a její sourozence na vyšších frekvencích, a to celé je doplněné melodickými prvky a v případě druhého tracku i lehkým vokálkem. Prostě neuro jak víno, kdybych zde hodnotil hvězdičkami, tenhle release má 5/5 a všem ho vřele doporučuji.

Tracklisting:
01. Marqus - Black Temper feat. Agnostetics
02. Marqus - Close Your Eyes


5.8.2009
WinXP vs SATA
Malý tip pro ty, kteří si lámou hlavu nad tím, jak nainstalovat Windows XP na počítač se SATA diskem. Jak známo, XPčka nemají integrované SATA ovladače a je nutné je při instalaci dodat na disketě. Kdo má ale dnes tak archaický kousek hardwaru, jako je disketová mechanika, že :)
Na internetu se vyskytují různé postupy, jak ovladač začlenit přímo do instalačního CD WinXP, například za pomocí prográmku nLite. Spostě lidí to šlo, mě bohužel ne (hádám, že vina byla na straně ovladačů, které jsem zkoušel použít), ale nakonec jsem po promarněném dni našel právě v diskuzi pod jedním takovým článkem jak na "slipstream" ovladačů jeden nenápadný příspěvek, který moje problémy rychle a elegantně vyřešil.
Pokud se Vám to tedy nedaří stejně jako se to nedařilo mně, zkuste si najet do BIOSu a najít si tam konfiguraci IDE zařízení (v mé verzi BIOSu se k ní dalo dostat přes Integrated Peripherals -> IDE Devices Configuration). Zde stačilo přehodit u položky SATA Mode hodnotu RAID na IDE a po restartu už šlapalo vše jako hodinky, XP disk našly a bez sebemenších problémů se nainstalovaly.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17