[ Webhosting profitux.cz ]
4.12.2009
Co nového k poslechu
Těžko říci, zda je to tím, že je za dveřmi Mikuláš, každopádně se teď s releasy nějak roztrhl pytel. Tak si nekažte zuby sladkostmi (vážně jsem to napsal?) a radši si nacpěte mp3 přehrávače pořádnou mikulášskou dávkou neuro desek.
Jako první zmíním ruský label TAMP3CORDS, jehož devatenáctý release (TAMP3019) nese tvrdý sega-like sound producentů říkajících si Robax a Encode. Také sublabel TAMRIGHT uvolnil nový track, klidný a odpočinkový Engageho "Goodbye Darling" (ale kam se poděl kick?). Německý shadybrain vypustil do éteru Paperclipovo Annunaki EP (SHBD01109) o čtyřech lahodných kouscích deepovějšího ražení. Ani Subsonik Sound Recordings nezůstává pozadu a pod katalogovým číslem SSS017 uvádí Bena Sage a (pro mě docela překvapení) Simona V! Ti, co nadšeně očekávají Citrusácké Venom LP (by Jade) si můžou zkrátit čas poslechem Doseho nejnovější desky s označením CITRUS039. Poslední pozici v dnešním reportu obsadily Raidenovy "La Luna" a "LHC", které vyšly na prestižním labelu Renegade Hardware (HWARE14).
2.12.2009
Big City Beatzz opět u konce?
Pokud jste tam byli, určitě se divíte, proč by měla být série BCB u konce. Čtvrtý díl se totiž povedl asi nejvíce - přišla hromada lidí a všichni se dobře bavili do časných ranních hodin, jak u baru, tak na parketě. Atmosféru tentokrát dotvářely i BAMovy vizualizace puštěné přes projektor, díky vyhazovačům nebyl ani žádný bordel, nic se neztratilo...tak proč by to mělo končit, že?

Jak jinak, než kvůli penězům. Je to smutné, protože my to děláme pro lidi a prakticky zadarmo, ze vstupného se tak tak zaplatí náklady a o nějakých výdělcích se moc mluvit nedá. (Jen pro představu - je třeba zajistit a patřičně "potunit" prostor, dovézt a rozestavět zvukovou aparaturu, domluvit DJs a potřebnou techniku, domluvit vyhazovače, domluvit někoho za bar, udělat flyery, zpropagovat akci a poté co odejdnou poslední návštěvníci to vše zase uklidit.) Vedení LAMY to ale bere jinak. Není to pro ně nic jiného než PRACHY, PRACHY a ještě jednou PRACHY. A ty jim zřejmě vlezly na mozek natolik, že upustili od fair play a pěkně nás podělali. Tedy konkrétněji, podělali INdexe jako hlavního organizátora akce. Vymysleli si pár čísílek, přičetli je ke skutečnému výdělku na baru - a podfuk byl na světě. Tak takhle tedy ne! Rovnice je to jednoduchá: Fair play = parties v lamě + spokojení lidi + pravidelné výdělky na baru. Poděly = žádné parties + nasraní lidi + žádné výdělky na baru. Zřejmě jsou ale mozky majitelů LAMY natolik malé a zakrnělé, že tuhle jednoduchou premisu nedokázaly pochopit, a tím pádem máme po Big City Beatzz. Dělat akci, za kterou nakonec máme ještě doplácet? Ně, děkujeme. Dokud se tohle nevyřeší, LAMA žádné další beaty neuslyší.

Otázka je tedy nasnadě: Co teď? Najít další prostor je bohužel docela problém...
2.12.2009
Freshův Hypercaine v HD
DJ Fresh se rozhodl ze nezůstane co se klipů týče pozadu, a tak vznikl tento kousek. Klip je sice zcela bez děje, ale na ty taneční kreace se kouká dobře. Jsem zvědavý, jestli (a kdy) pronikne i na obrazovky televizí např. pod logem MTV, vzhledem k jeho "popovosti" bych se vůbec nedivil.
28.11.2009
Fotky z In Progress s Aquasky, 16.11.2009
Brent Newitt (Aquasky, UK), Manack, Flashbeck, Cuffia, Siesta

Na Brenta Newitta ze slavné trojky Aquasky jsem samozřejmě na Flédě nemohl chybět. Jak jsem se ale těšil, tak jsem byl zklamán - i přes Brentovy nepopiratelné kvality jako producent a DJ se mi jeho set nelíbil - čekal jsem nějaký klasický "starý dobrý break", ale dočkal jsem se jen rovných "house-like" breaků, z nichž jsem neznal snad ani jeden track. Holt muzika a muzikanti se vyvíjí...

Tentokrát jsem takovou smršť fotoalb nenašel, takže bude muset postačit jediné, a to z rave.cz od Flickyho.

Flickyho fotky z In Progress s Aquasky
17.11.2009
Big City Beatzz se vrací
Po minulé akci to už vypadalo, že sérii BCB odzvonilo. Někteří jedinci posílení alkoholem neváhali zneužít faktu, že na party nebyla žádná pořádková služba a když se lidé k ránu rozešli, odkryl se pohled na neskutečný bordel. O ukradených věcech z backstage se rozepisovat moc nebudu, snad jen mi vrtá hlavou, proč mi někdo mimo jiné vzal i mého kofoláčka. Nicméně, vzhledem ke škodám nebyly vyhlídky na další akci moc růžové. Naštěstí se ale nakonec podařilo vše vyřešit a díky INdexovi a síle peněz, které majitelé LAMY vyrýžovali na baru, bude série pokračovat dál. A to rovnou čtvrtým dílem, který bude (jak doufáme) zase o kus lepší, než ten předchozí.

Stylově rozmanitý lineup odstartuje jako obvykle Viky a jeho breaky, poté předá pomyslnou štafetu INdexovi, který si hodlá na nových gramcích užít techno a hardtechno desky, následuje host 6oofy, který se předvede se svým neuro dnb setem, pak já s (překvapivě) taktéž rychlými zlámanými beaty a celou party nakonec uzavře NTK tvrdými tekky. A krom pánů DJů se nám předvede i beatboxer!

To ale stále není všechno - rozhodli jsme se zneužít místní projektor, takže se dočkáte videoprojekcí a samozřejmě nemůže chybět stroboskop. A taky vyhazovači, kteři budou tentokrát dohlížet na hladký chod akce :)

Líbí se Vám, co jste si právě přečetli? Tak přijďtě v hojném počtu - 20.11. od osmi večer to bude v LAMĚ zase rachotit!
9.11.2009
Fotky z Break4Beats, 30.10.2009
Noisia, Morebeat, Sayko, Panzer, Blulajta

Jelikož momentálně můžu fotit maximálně mobilem, prolezl jsem internet a posbíral fotky od ostatních, ať se můžete na vlastní oči podívat (či si se slzou v oku připomenout), jak to na konci října na Flédě vřelo!

Fotky z drumandbass.cz od Kubánce

Fotky z drumandbass.cz od Jakuba Mertla

Fotky z shadowbox.cz od Tchunia

Fotky z rave.cz od Flickyho a Iana

Album na rajce.net od kamaráda Schmutzky

Album na rajce.net od uživatele phillipes

Album na rajce.net od uživatele modryslon

Album na rajce.net od uživatele luba-m

Album na rajce.net od uživatele lukuc

A kdo me na nich najde, vyhraje zlatyho bludistaka :)
5.11.2009
RELEASE DIGEST: SSS016
Mnoho vody uplynulo od toho, co jsem naposledy rozebíral v RELEASE DIGESTu materiál ze Subsonik Sound Recordings. Přesněji řečeno 4 releasy - ne že by nestály za to, ale v tom moři ostatní hudby jsem si na jejich recenzi nějak nestihl udělat čas. Tudíž to napravím aspoň teď.
Áčkovou stranu obsadil Subsonik s Kirem a jejich spolupráce s názvem Reborn. Je zde znát Kirův vliv na práci s basou, neboť je zvukově opravdu velmi podobná té v tracku Pressure, který vyšel na SSS o přesně o 10 releasů dříve (SSS006). Na flipu se usadil Skitt B, který na nás vystrkuje růžky s trackem Switch It Up. Udržuje vysokou kvalitu i image autora poněkud drsnějších kousků (třeba takový Stepping Time ze SSS014, oproti kterému je ale Switch It Up podstatně stravitelnější). Jedničku dávám breakové-až-do-house vložce. Vokálů se tentokrát zase nedočkáme, maximálně ve formě pár hlášek v prvním tracku. Šestnáctka je prostě další z výborných desek na výborném labelu.

Tracklisting:
01. Subsonik & Kiro - Reborn
02. Skitt B - Switch It Up
4.11.2009
Bleskovka ze Subtitles
Na známém DOA fóru se objevily zkazky o chystaném albu maďarského matadora Chrise.SU, které vzápětí sám šéf labelu Subtitles, Teebee, potvrdil! Žádné bližší info, co se týče data vydání či formátu (Subtitles je známý tím, že své věci vydává zatím čistě na vinylech) bohužel nezveřejnil, nicméně, máme se na co těšit.
3.11.2009
Music Video: Subwave - Stars Get Down

Reklama tvářící se jako rádoby klip? Nebo rádoby klip s reklamou uvnitř? První klip s DNB stepem? Pokud jste viděli na youtube ukázky z tehdy chystaného alba "Crash Bang Wallop", možná Vám jej tohle videjko trošku připomene. A příště by mohli obsadit lepší stepaře, tihle dva trošku nudí.
3.11.2009
FREE track od Rregule
S vydáním Where Am I EP, o němž jsem Vás nedávno informoval, se Rregula rozhodl uvolnit jeden kousek ze své sbírky. Jmenuje se Oblique a najdete ho zde (na stránce sjeďte kousek dolů a pod popisem EPčka najdete odkaz na track - vzhledem k nápisu "please don't mirror" jsem sem nedal přímý link na mp3).
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17