[ Webhosting profitux.cz ]
27.4.2009
RELEASE DIGEST: DIGIPHUNK003
Dnes už poměrně starý release (2007) německého labelu Phunkfiction, nesoucí na obou stranách jméno Komatic, je poměrně vydařenou liquidní deskou. Zaujala mě hlavně skladba Night Fell, atmosférická pohodovka s příjemným vokálem, která se Komaticovi opravdu povedla. Lucid je taky dobrá relaxačka, ale k srdci mi tak nepřirostla, jako se to povedlo druhé zmiňované skladbě.

Tracklist:
01. Komatic - Night Fell
02. Komatic - Lucid
27.4.2009
RELEASE DIGEST startuje
A co že to vlastně je? Článečky zde v blogu honosící se nadpisem "RELEASE DIGEST" budou takové malé tipy na desky a kompilace, které mě zrovna zaujaly. Každá bude obsahovat katalogové číslo labelu, název kompilace s tracklistem a delší či kratší popis (možná až sem tam přecházející v pokus o recenzi). A začínáme...právě teď!
6.4.2009
deFEKT
Aneb "Nasrán až ke hvězdám" by mohl znít podtitul. Nejdříve objasním těm, kdo se ještě neměli tu čest seznámit s peklem, co to vlastně deFEKT je.
Studuji na VUT v Brně, máme tu různé fakulty. Já jsem na FIT (Fakulta informačních technologií) a jedna z jejích sesterských fakult se jmenuje FEKT (Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií). Ale proč peklo? Proč hanlivá předpona "de"?
Pominu-li fakt, že většinu (aspoň pro mě) totálně nezáživných předmětů máme tam, pořád tu zbývá jejich mizerná organizace. Lidé sedící na schodech na přednášce fyziky, která se z nějakého důvodu koná v přednáškové hale tak o třetinu menší, než by bylo třeba, by mohli vyprávět. (A pak ať se milí docenti diví, proč jim na přednášky nikdo nechodí.) Co na tom, že fakulta stojí 10 minut chůze od mých kolejí, když tam musím chodit např. v pátek v poledne na matematiku - po celém volném čtvrtku a půlce středy k tomu. Na deFEKTu se očividně nikdo neobtěžoval s tím, že skupina BIA má rozvrh od pondělí do středy. Nevadí, na začátku semestru jsem nadával jako dlaždič, ale na vše se dá zvyknout. Teď ale přišla rána finální, která naprosto potvrdila, jaké je deFEKT zlo.
Na FITu bývá zvykem dávat termíny půlsemestrálních zkoušek místo jedné z přednášek v daném předmětu. Sice to občas kvůli velkému počtu studentů nevyjde a píše se na víc skupin v určitých rozestupech, ale funguje to, lidé jsou na to zvyklí a ví co mají čekat. deFEKT musí mít něco extra. Místo úterý v 8:00, kdy obvykle bývají přednášky fyziky, se rozhodli hodit nám písemku na pátek, 14:00... Ono i to se dá překousnout, ale pokud zrovna ten jeden jediný den v měsíci potřebujete být co nejdřív doma kvůli nějaké hodně důležité události, vězte, že vás to opravdu naštve. A to je přesně můj případ. Tímhle si to u mě deFEKT definitivně podělal...
5.4.2009
A.P.E.X.
Když vynecháte ty "cool" tečky v nadpisu, dostanete pseudonym londýnského DJe a producenta Roba Dickinsona, vydávajícího u respektovaného (a řekl bych i velmi oblíbeného) labelu LIFTED Records. LIFTED crew si Českou republiku asi docela oblíbila - ještě neuplynul ani měsíc od vskutku krutopekelné LIFTED session ve ostravském Fabricu a už jsou tu zas. Respektive je. On. APEX. 3. dubna. Perpetuum music club. Brno! Nedostatek financí mi většinou nedovolí jezdit na větší akce někam do pryč, ale tohle jsem si prostě nemohl nechat ujít. Navíc za lidové vstupné v podobě 80ti korun českých, to se jen tak někde nevidí. Do klubu jsme ještě s kamarádem dorazili ve 22:00 (tedy hodinu po začátku akce) a nestačili se divit. Za pultem stál Panzer roztáčející dnb a breakové "tunes" - na skoro prázdný klub (což jsem ještě v Perpetu nezažil). Po chvíli ho vystřídali dva borci, odhaduju, že to (podle počtu) byli Local Heroes. Výběr opět solidní, nicméně s přibývajícími lidmi to moc nehnulo a pokusy o rozpaření byly víceméně neuspěšné. Hodin, piv a prdů přibývalo, energie pomaličku ubývalo, tož jsme se rozhodli na chvíli provětrat - a tak jsme prošvihli APEXův nástup. Po návratu jsme se nestíhali divit. Podsaditý skoroplešoun za mixpultem a parket narvaný! Tak jsme se tam nějak nasádlili taky, a to byl začátek našeho konce. Nevím, zda to bylo zvýšenou hladinou THC v hlavě nebo prostě faktem že to je zahraniční headliner, ale úroveň hraní se s předchozími nedala srovnat. Osobně jsem nezaslechl jediné zaváhání či (byť malinko) rozjetý beat. To by měla být samozřejmost pro každého, ale APEX přidal ještě jeden klíčový prvek - dokázal udržet "excitement level" nehorázně vysoko. Sázel tam jednu pecku za druhou - hodně LIFTEDích tracků, ale i spoustu jiných. Dovolím si jmenovat Unknown Error, APEXe samotného, Spora, Noisii, Phace apod. S pamatovákem na tracklisty na tom bohužel moc dobře nejsem, a i když jsem 2/3 poznal, už bych si dneska na spoustu nevzpomněl. Nicméně - bylo to peklo, ze kterého se nedalo odejít, dokud to jeho vládce nedovolil. A že nás mučil dlouho! Pojem o čase jsem úplně ztratil, ale vsadím boty, že to nebyly jen ty 2 hodiny, jak bývá zvykem. Sám APEX vypadal spokojeně a několikrát odbyl DJe, který měl být po něm (Morebeat?). Na ty dva (Morebeat, Casper), co zbývali v lineupu po APEXově show, jsem už bohužel koule neměl. Hráli taky dobře, ale já to poslouchal už jen rozvalený v pohodlném gaučíku s výhledem na DJe. Domů jsme se odmotali posledním rozjezdem o páté ráno úplně mrtví. Upřímně musím říct - byl to neskutečný nářez. Doufám, že kluci Redrumáci zase někoho brzo pozvou :)

PS: Přesným pořadím jmen si nejsem jistý, s jistotou poznám jen APEXe a Panzera :D

EDIT: Když nad tím tak přemýšlím, jednou to APEXovi přece jen nesedlo. U Kryptic Minds & Leon Switch - More Like You (Unknown Error Remix) mu to nějak ujelo a pustil to omylem znova od začátku. Nu, i mistr tesař se někdy utne...
3.4.2009
Druhý první blog-post
Dělat něco dvakrát poprvé se jen tak někomu nepoštěstí. Jenže já asi nejsem jen tak někdo, protože už podruhé píšu první příspěvek sem na blog. Jak je to možné? Inu, milým profituxákům, kteří byli tak hodní a poskytli mi pro můj web nějaký ten webspace zadara, spadla databáze. Repektive, spadla jim MOJE databáze. Naštěstí to nebyla žádná tragická ztráta - 1 post v blogu a 1 comment v knize návštěv, ale stejně - už to nemá to kouzlo opravdového prvního postu (na který jsem byl patříčně hrdý, protože to byl pořádný kus textu vypocený v 5 ráno po šíleném maratonu s nahazováním webu, databáze a toho #%@Đ&$ kódování). Na druhou stranu, můžu být rád, že jim nespadla třeba databáze u musiclinkeru (neznáš? googli!), čítající pár tisíc linků na všemožná alba. Takže, abych tomuhle příspěvku dodal nějakou pointu: Zálohujte! (Což stejně díky své vrozené lenosti neudělám a pak budu mlátit hlavou do zdi.)
No nic, tak tu ted začínám :) Znova!
1