[ Webhosting profitux.cz ]
13.6.2011
Music Video: Crystal Clear & Stapleton - Levels
Ačkoliv nejsem zrovna fanoušek jump-upu, následující videoklip k tracku Levels s ukecaným MC Stapletonem mě docela pobavil. Levels, levels, raise up the levels!

7.6.2011
Noisia představuje novou desku
Jste-li fandové jejich aktuálního zvuku, pecky Regurgitate a Program (v němž mají prsty i maníci z Phace) Vás určitě nezklamou. Pod krásným katalogovým číslem VSN011 zahajují druhou desítku releasů vydaných na jejich vlastním labelu Vision.

3.5.2011
The Subsonik Sound Podcast 023
Podcast s krásným číslem 23 a o délce skoro celé hodiny namíchal Agent Alvin.


Tracklisting:
01. Drumsound & Bassline Smith - Can You Feel It
02. Serum - Souped Up (Heist Remix)
03. Mutated Forms - Shadow People
04. Origin Unknown - Lunar Bass (Commix Remix)
05. Nu Logic - Big Foot
06. Mutated Forms - Ready When You Are VIP
07. DJ Hazard - Tactix
08. The Upbeats - Tor (Audio Remix)
09. Ram Trilogy - Gridlock (Break Remix)
10. Inside Info - Ice Beam
11. Prolix - Tru Born Playa
12. Loadstar - Space Between
13. Prototypes - Outcast
14. Culture Shock - Footloose
15. Brookes Brothers - Beautiful
16. Commix - Satellite Type 2
17. Wilkinson - Moonwalker
18. Cabbie - Drums at the Ready
19. Inside Info & Dcode - Fidelity Theory
20. Ed Rush & Optical - Flightpath
21. Engage - Wire Lead
22. Soul Intent - Spinning
23. Die - Get Some
24. Agent Alvin - This Feeling
25. DJ Fresh - Gatekeeper
26. Metrik - Departure
27. Agent Alvin - Untitled
28. Spy - Go With the Flow
29. Agent Alvin - Move
30. Hazard - Busta Move
3.5.2011
Odpolední dávka freeček
Dvě hodiny jsou akorát ten správný čas na menší odpolední siestu se zákuskem. První dobrůtku s příchutí neura nám připravil Exorcist pod hlavičkou Trust In Music.

Cain Mos & Giocator - Hot War (Exorcist Remix)


Mirror: TRIM_free001_CainMos_Giocator_HotWar(Exorcistremix).zip

Druhý zákusek je z pekárny Cyber Crunk Records a ukuchtil ho A.P.Bolan. Líbit se bude především vyznavačům minimálnějšího neurofunku.

CCK014 - A.P.Bolan Free Tunes


Tím ovšem naše "sladké menu" nekončí. O poslední dva chody se totiž postaral Bowser, a to pořádně. Dvě free neuropecky podpořil navíc hromadou dubstepových tracků.

Bowser - D&B Free Downloads


Bowser - Dubstep Free Downloads

22.4.2011
Recenze sluchátek Sennheiser HD25
S postupujícím časem, zvyšujícími se nároky na zvuk lezoucí z mých vlastních pokusů o produkci elektronické hudby a celkově mojí vyvíjející se audiofilií jsem začal nedávno pociťovat stále silnější potřebu mít doma také nějaká pořádná sluchátka s velkým "S". A ačkoliv je dnes možností opravdu hodně, mému zraku prostě nemohla ujít frekvence, s jakou se zrovna Sennheiser HD25 objevují na krcích různých dnb celebrit, a mé zvědavosti zase všemožné internetové zkazky o jejich úžasnosti, nerozbitnosti a vůbec prostě celkové legendaritě. Tak jsem se nakonec trošku (ehm, trošku) plácnul přes kapsu, na Silvestra si udělal druhé Vánoce a ještě za tepla sluchátka vyzkoušel na Silvestrovské party. A výsledek? Teď je prakticky nesundám z krku, a to ze spousty důvodů. Začal bych třeba tím jedním podstatným, jímž se asi při nákupu absolutně neřídí majitelé sluchátek Skullcandy, a tím je...

ZVUK

To, co se z "hádéček" line, si Vás prostě získá (laboratorně ověřeno na širokém okruhu přátel, z nichž jsou touhle dobou někteří již také šťastnými majiteli). Je totiž nádherně čistý s krásně vykreslenými výškami, středy i basy (ty jsou sice ještě malinko přikreslené, nicméně o žádný drastický rozdíl se nejedná, nejste-li netopýři). Měl-li bych zvuk popsat jedním slovem, muselo by to být "luxusní". Prakticky zatím u všech sluchátek jsem míval ve zvyku zvuk ještě prohánět ekvalizérem, u Sennů EQ ale už automaticky vypínám - s nimi si prostě budete chtít (a hlavně budete moci) vychutnat zvuk takový, jaký opravdu je. Vyšší model nabízí frekvenční odezvu od 16 do 22 000 Hz (nižší řada uvádí 30 - 16 000 Hz) a také o něco vyšší impedanci (70 ohmů oproti 60ti u nižšího modelu). Nemusíte se ale bát, že by taková hodnota impedance znemožnila použití s přenosnými mp3 přehrávači. Sice je potřeba "trochu to vohulit", aby zvuk nebyl potichu, ale u mého iAudio COWON D2 jsem s maximální úrovní hlasitosti nikdy problém neměl, na čemž se mimo jiné podílí i výborná izolace od okolního hluku díky supraaurální konstrukci sluchátek (mušle ucho neobepíná celé, ale sedí na něm). Mimochodem, když už jsem zmínil dříve značku Skullcandy, asi by bylo dobré prohodit zde i pár slov o tom, jaký mají Sennheisery

DESIGN

Kde nelze než konstatovat, že se Vás HD25 zaujmout designem rozhodně snažit nebudou. Po vybalení z krabice jsem byl sám trošku překvapen - sluchátka jsou opravdu malá, tváří se podezřele moc plastově a na první pohled by do nich člověk neřekl ani polovinu profesionality, která se v nich skrývá. Že je to ale jen důmyslná kamufláž (zavedená snad za účelem ochránit svá drahá sluchátka před všudypřítomnými spáry nenechavých rukou) odhalí odstavec s nadpisem..

KONSTRUKCE A KABELÁŽ

Což je velké plus, jež jako notorický ničitel sluchátek obzvláště ocením. Také se zde promítají některé rozdíly mezi dražší a levnější variantou sluchátek. Začneme ale u mého testovaného modelu, tedy u řady vyšší. Ta se pyšní statusem nezničitelnosti a aspoň u těch mých sluchátek to zatím platí, navzdory několika pádům na zem a dokonce jednomu nechtěnému přišlápnutí hlavového mostu celou vahou mých skromných 65 kil. Ovšem nejen samotná sluchátka podléhají zhoubě, většinou se člověku daleko častěji nějakým způsobem ukroutí kabel přivádějicí signál, a to je pak také zle. Pájením, jak známo, kvalita přenášeného zvuku trpí, a proto u Sennheiseru přišli s vlastním zlepšovákem - sluchátkový kabel se dá bez problému oddělat a vyměnit za nový. Stačí k tomu jen malý křížový šroubováček, jímž uvolníte přichycení kabelu k pravé mušli, poté rozevřete hlavový most, jímž je proveden drát spojující pravou mušli s levou, a potom už jen z obou dvou vypojíte speciální konektůrky, jimiž je drát do mušlí přiveden. Mušle lze samozřejmě posouvat dle libosti nahoru a dolů aby sluchátka padla na všechny velikosti hlav, levou mušli můžete navíc i otáčet ze strany na stranu. Zrovna zmíněné otáčení si u nižšího modelu moc neužijete - dále se v konstrukci liší snad jen hlavovým mostem, jenž je u nižšího modelu proveden ve formě klasické "čelenky", a také jiného uchycení přívodního kabelu (k mušlím jdou konektůrky zespodu, šroubečky se tentokrát nekonají).
Asi by bylo také vhodné zmínit, jaké to je, mít na sobě tyto sluchátka půl dne v kuse (což například pro mne není sebemenší problém). Ani zde totiž zkazky nelžou - úplně košer to není. Ačkoliv si na to ještě rádi zvyknete, na začátku je přeci jen pocit z přítlaku sluchátek po delším nošení trošku nepříjemný (někteří lidé si ale v souvislosti s tímto problémem pochvalují použití druhých, měkčích náušníků, jenž jsou součástí originálního balení, a na hlavu prý tak netlačí). Co se dalších nepříjemností týče, nenapadá mě snad nic krom varování před dlouhým krouceným kabelem, jenž je na jiné než domácí použití extrémně na prd - je dlouhý (překvapivě), smotaný zabere celou kapsu a navíc je poměrně těžký. Příště bych zvolil asi verzi s kratším kabelem - jenž sice není problém samostatně nakoupit, bohužel při koupi je nutné se přes kapsu plácnout také. Jack mají všechny řady klasický 3.5mm s dodávanou redukcí na 6.3mm. Pro nejlepší pohled na celou konstrukci doporučuji shlédnout následující video:

ZÁVĚR

Nechť už si z předchozích odstavců vydedukuje každý sám. Já si za poslední tři a půl měsíce s HD25 na krku udělal poměrně jasno a nemůžu, než je doporučit.

+ Luxusní zvuk
+ Odolná konstrukce
+ Možnost uživatelské výměny kabelu

- Cena (sluchátek i příšlušenství)
- Design
- Komfort při dlouhodobějším nošení
Obsah balení
Obsah baleníTECHNICKÉ SPECIFIKACE

> Konstrukce: uzavřená (supraaurální)
> Membrána: dynamická
> Frekvenční rozsah: 17Hz - 22kHz
> THD: <0.1%
> Max. SPL: 120dB
> Impedance: 70Ohm
> Kabel: různé varianty
> Konektor: 1/8" jack (3.5mm)
> Přítlak: 2,5N
> Hmotnost: 140g
> Příslušenství: obal, náhradní náušníky, redukce na 1/4" jack (6.3mm)

OBRÁZKY

Sennheiser HD25 (dražší model)
Sennheiser HD25 (dražší model)
Sennheiser HD25 SP (levnější model)
Sennheiser HD25 SP (levnější model)
27.3.2011
Music Video: Tali & Ed Rush - Dark Days
Bylo pro Vás doteď jméno Ed Rush symbolem tvrdého, temného drumandbassu? Tak si upravte obrázek, Éda se nám dal i do pop-style dubstepu. Naštěstí si i tak drží úroveň, ostatně, zhodnoťte sami.
10.3.2011
Novinky u Subsonik Sound Recordings
Mnoho vody uplynulo, než pohár SSR přetekl a vyplavil novou muziku, leč nakonec stalo se a teď je to tu. Podcast s pořadovým číslem 22 je připraven na invazi do vaší hlavy (bohužel, zatím bez tracklistu).


Krom podcastu se také z poháru dostala nová deska venezuelského řezníka Zardonica ve spolupráci s Dextrems a Susiah (vzpomínejte na geniální Xilentův track Fallen, kde se její vokály objevily též). Než si ji ale SSR022 nacpete do bagu, budete muset ještě chvíli vydržet - datum vydání je totiž nastaveno na Apríla. Zatím tedy koštujte soundcloudové ukázky.

Zardonic feat. Dextrems - Reptile

Zardonic feat. Susiah - The Last Ivocation
6.2.2011
Zpravodajství z ruské fronty
Na západní frontě je sice klid, ale na té východní to teď docela vře - to se na svět dostaly nové releasy ze stáje TAMP3CORDS. První z nich, Underside LP, je neurofunková kompilace o osmi skladbách od jmen jako Receptor, Malk, Paimon, Bes, Flame a dalších.


The Underside LP
01. Nais - Have To Say
02. Receptor - Friendship
03. Engage - Through Your Eyes
04. Bes & Flame - Expert
05. SubMass - Popcorn
06. Malk - Dying To Live
07. Enei & Osh - Scanner
08. Paimon - Mystical Fruit
--> junodownload
________________________________________

A co na to třeba takový Paperclip? Na LPčku po něm sice není ani stopy, ale to bude asi nejspíš kvůli tomu, že spolu s Malkem obsadil release předchozí.


TAMP3030
01. Detective
02. Fashionable Suicide
--> junodownload
________________________________________

Poslední věc, které se v dnešním zpravodajství dostane prostoru ač nevyšla přímo pod hlavičkou TAMP3CORDS, ale jeho sublabelu Tamright, je skutečná lahůdka. Teď zapomeňte na temné synťáky a úderný beat, je to totiž liquid. Ale za to té nejlepší jakosti. S podivem, že jeden track má na svědomí zrovna "tvrďák" Paimon.


TAMR002
01. ZyZ & Ruffen feat. Jssa & FNS - Give Me
02. Paimon - Berry Jam
--> junodownload
1.2.2011
DNBTV záznamy, které byste neměli minout
Vysílání drumandbassové televize rokem 2011 samozřejmě pokračuje nadále. V lednu se před objektivem kamery představily hned dvě crew, jejichž show by byla velká škoda minout. První z nich je Viper Recordings, jež dorazila do studia ve složení Genetic Bros, Furlonge a Futurebound.
O druhé představení hodné shlédnutí se postarali kluci pod hlavičkou Spearhead Records. Jmenovitě LSB, Technicolor a BCee.
Máte-li šest hodin času, můžete si záznamy rovnou pustit. A malá poznámka na konec: Jména DJs jsou psána v pořadí, v jakém se vyskytnou ve videu.
1.2.2011
Music Video: State of Mind & Subsonik feat. 3PM - Somebody Stop Me
Další singl z chystaného alba State of Mind, jež vyjde v průběhu dubna, dostál své vizuální podoby.
Vyvedený collab se Subsonikem navíc kluci doplnili čtvrtým dílem Next Level Podcastu.

Tracklisting:
01. Cern & Concord Dawn - Insignificance
02. Heavy 1 - Millers
03. Dose - Face Your Fears
04. Neonlight - The Frozen Tape
05. State of Mind, Black Sun Empire & Bulletproof - Roulette
06. Apex - Energy Lines
07. Total Science, Lenzman, SPY - Narrow Margin
08. Proktah - Elephant March
09. DisasZt - Red Agent
10. Encode - None
11. The Upbeats & Trei - Wear & Tear
12. Duck Sauce - Barbara Streisand (Sigma Rmx)
13. Disaszt & Chris.Su - Transference
14. NC17 & Treo - Black Magic
15. Jade & Matt-U - Moblaw (Fourward Rmx)
16. Jade & Axiom - Reality Drift
17. Gridlok & MC Dino - Watching Us (Upbeats Rmx)
18. Nymfo - Matchstick (Sulphurata Hyper-Oxygenata Frict VIP)
19. State of Mind - Punkd
20. State of Mind & MC Woody - The Downward Spiral
21. Fourward - You and Me (State of Mind Remix)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17